تاریخچه بشکه ایمنی و کاربرد آن در جاده ها

بشکه ایمنی چیست؟ یکی از تجهیزات ایمنی مهمی که در راه ها مورد استفاده قرار می گیرد، بشکه ایمنی است.که توسط تولید کننده بشکه های ترافیکی ساخته و در محل های خاصیبرای توجه ...

بشکه ایمنی چیست؟

یکی از تجهیزات ایمنی مهمی که در راه ها مورد استفاده قرار می گیرد، بشکه ایمنی است.که توسط تولید کننده بشکه های ترافیکی ساخته و در محل های خاصیبرای توجه دادن و کاهش تصادفات نصب می شود. ایمنی در راه ها یکی از مهم ترین و اساسی ترین نکاتی استکه می بایست در هر جاده ای تا حد ممکن اجرا شود. در این مقاله قصد داریم تا در مورد بشکه های ایمنی،مشخصات، کاربردهای آن و خرید و فروش بشکه ترافیکی اطلاعاتکاملی را در اختیار شما قرار دهیم.

بشکه ایمنی که به آن بشکه ترافیکی نیز گفته می شود، از جمله تجهیزات ترافیکی است، که جهت برقراری امنیت در جاده ها و خیابان ها کاربرد بسیاری دارد. با وجود آن که برخی از اتومبیل های پیشرفتهی امروزی، دارای انواع سنسور هستند، اما باز هم نیاز به تجهیزات ترافیکی در جاده ها و سطح خیابان های شهر، ضروری به نظر می رسد. این بشکه ها معمولا وظیفه جدا کننده ها را بر عهده دارند و از آن ها در دوربرگردان ها نیز زیاد استفاده می شود.

از بشکه ایمنی ترافیکی در جاده ها و خیابان ها برای کنترل ترافیک و سرعت و همچنین به عنوان علامتی جهت هشدار و راهنمایی استفاده می شود. اما استفاده ی رایج از آن ها به عنوان هشدار خطر می باشد. برای مثال در نزدیکی کارخانه ها، جاده هایی که در حال و ساخت و ساز هستند و ازبشکههای ایمنی ترافیکی برای هشدار به رانندگان استفاده می شود. از بشکه های ترافیکی به عنوان هشدار دهنده های ساخت و ساز در مسیر جاده ها نیز استفاده می شود چون به علت نوع شکل شان مانع بیشتری را برای دیدن ایجاد می کنند. البته این وسیله بسته به نظر کارشناسان مربوطه می تواند دارای کاربردهای مختلف زیادی باشد.

تاریخچه بشکه ایمنی

بشکه ترافیکی برای اولین بار با نام درام در ایالات متحده به کار گرفته شده است و بعدها در کشورهای دیگر جهان استفاده از آن مرسوم شد. این نوع بشکه های ایمنی به جای مخروط ها مورد استفاده قرار می گرفت چون هم بزرگتر و قابل دیده شده بوده و هم در مقابل ضربه دارای مقاومت بیشتری است. بشکه های ایمنی در دهه های ۸۰ و ۹۰ میلادی معمولاً از جنس فلز بودند. چون بشکه های فلزی وزن زیادی داشتند و همچنین ضربات سنگینی به وسایل نقلیه ای که به آن ها برخورد می کردند وارد می کردند، در اواسط دهه ی ۹۰ میلادی جای خود را به بشکه های ایمنی پلاستیکی دادند. شروع استفاده از بشکه ایمنی به سال ۱۹۹۰ در امریکا بر می گردد که با رنگ نارنجی در آن برای ایجاد ایمنی بیشتر در راه ها استفاده می شده است و همچنان نیز ادامه دارد. در ایران نیز چند سالی است که از این وسیله ایمنی استفاده می شود البته رنگ آن زرد است و در عملیات عمرانی بسیار پرکاربرد می باشد.

کلام آخر

ایمن ترافیک کالا تولید کننده انواع بشکه ترافیکی است. در صورت تمایل به خرید بشکه ترافیکی و اطلاع از قیمت بشکه ترافیکی می توانید به سایت مراجعه نموده و با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید.

بشکه ترافیکی


لباس کار
برچسب ها:

بشکه

-

ها

-

ایمنی

-

های

-

استفاده

-

ترافیکی

-

بشکه ایمنی

-

بشکه های

-

استفاده می

-

می شود

-

جاده ها

-

بشکه های ایمنی

-

ها مورد استفاده

-

مورد استفاده قرار

-

بشکه های ترافیکی

-

مشاهده منبع

font_download تبلیغات متنی

keyboard_arrow_up