راهنمای خرید عینک ایمنی متناسب با کار

راهنمای خرید انواع عینک ایمنی کار امکان آسیب دیدگی چشم معمولاً در همه مشاغل وجود دارد و این عینک ایمنی کار است که امکان پیشگیری از این صدمات احتمالی را فراهم آورده ...

راهنمای خرید انواع عینک ایمنی کار

امکان آسیب دیدگی چشم معمولاً در همه مشاغل وجود دارد و این عینک ایمنی کار است که امکان پیشگیری از این صدمات احتمالی را فراهم آورده است. خوشبختانه بسیاری از آسیب‌ها قابل چشم ‌پوشی هستند و چشم را می‌توان به کمک انواع عینک های ایمنی از صدمات شیمیایی، صدمات مربوط به برخورد ذرات فلز و حتی اشعه محافظت کرد. با این حال انتخاب و خرید بهترین عینک ایمنی کار به همان اندازه سخت است و نیاز به دقت زیادی دارد، چرا که تنها داشتن یک پوشش بر روی چشم ها کافی نیست و ایمنی کامل تنها با رعایت استاندارد عینک ایمنی قابل دسترسی است. ما در انتخاب خود با انواع مختلفی از قاب عینک و لنز عینک مواجه خواهیم شد که هر کدام از آنها کاربرد منحصر به خود را دارد.

کابرد عینک ایمنی کار

اولین چیزی که شما باید در هنگام خرید عینک ایمنی کار به آن توجه داشته باشید این است که چه خطراتی ممکن است در محیط کاری تان چشم شما را تهدید کند. در برخی مشاغل فقط یک نوع آسیب وجود دارد و در برخی دیگر نیز ممکن است ترکیبی از این موارد صدمه زننده وجود داشته باشد.

به طور کلی این آسیب‌ها را می‌توانیم در دسته‌های زیر قرار داد:

ریسک‌ها و خطرات مکانیکی: این نوع خطرات توسط دستگاه‌ها و ابزارهایی ایجاد می‌شود که کار آنها با تولید ذرات کوچک و داغ همراه است و ممکن است موجب آسیب دیدگی به قرنیه چشم شود، مانند صنایع برش و حکاکی.

خطرات تابش و اشعه: در برخی مشاغل مانند جوشکاری و سایر عملیات‌های مرتبط با آن از انواع اشعه های فرابنفش و استفادهمی شود. تابش‌ها و اشعه‌های نوری از انواع مختلف آنها می‌تواند بر روی چشم شما تاثیر بگذارد و موجب آسیب‌های شدیدیا مزمن در چشم شود.

دما و حرارت: این خطرات توسط مایعات داغ، تکه‌های فلزات داغ و اشعه‌های گرمایی شدید به وجود می‌آیند و به شدت برای چشم و سلامتی آن مضر هستند.

خطرات شیمیایی: این دسته شامل تمام مواد خارجی مانند گرد و غبار، مایعات، گازها، ترکیبات شیمیایی و غیره می‌شوند، که در فضای آزمایشگاهییا فضای کارگاهی احتمال برخورد با آنها وجود دارد.

آشنایی با انواع عینک ایمنی

هنگامی که خطرات ایمنی مربوط به محل کار خود را شناسایی کردید، باید اطلاعات خود را درباره انواع عینک های ایمنی کار و درجه حفاظتی آنها افزایش دهید. اما لازم است قبل از آن در مورد اهمیت ایمنی و بهداشت در محیط کار آگاهی های لازم را کسب کنید. به طور کلی عینک های ایمنی چشم را می‌توان در دو دسته کلی عینک های ایمنی و گاگل های ایمنی طبقه بندی کرد. بسته به مواد به کار رفته در لنزها، عینک های ایمنی و گاگل های ایمنی می‌توانند از چشم‌های شما در برابر صدمات ناشی از پرتاب اشیا، برخورد ذرات به چشم، تابش نور و انعکاس نور قابل مشاهده، محافظت کنند. مواد مورد استفاده در ساخت عینک ایمنی کار شامل پلی کربنات، پلی اورتان NXT و شیشه نوری می باشد.

کلام آخر

ایمن ترافیک کالا تولید کننده انواع تجهیزات ایمنی با فروش انواع عینک ایمنی شرایط فراهم آورده است که بتوانید برندهای ایرانیو خارجی با هممقایسه نموده و بهترین انتخاب را داشته باشید.

عینک ایمنی


لباس کار
برچسب ها:

ایمنی

-

عینک

-

کار

-

چشم

-

انواع

-

های

-

عینک ایمنی

-

های ایمنی

-

ایمنی کار

-

انواع عینک

-

عینک های

-

عینک ایمنی کار

-

عینک های ایمنی

-

انواع عینک ایمنی

-

فراهم آورده است

-

مشاهده منبع

font_download تبلیغات متنی

keyboard_arrow_up